Атрактивна Венцуелка открива разговор со Роналдо – побарал да и го гризне задникот!? (ФОТО)

Ѕвездата на Јувентус Кристиано Роналдо веќе подолго време е во врска со згодната Георгина Рориггез, но изгледа дека Португалецот не седи „мирен“ и продолжува да флертува со атрактивни манекенки и супер модели.

Сега Венецуелката, Александра Мендез пред ТВ камерите јавно зборуваше за нејзиниот наводен контакт со Роналдо.

Таа со Роналдо била во контакт преку популарната мрежа „Ватс Ап“ која е многу користена помеѓу фудбалерите. Според нејзините зборови Роналдо и испраќал разни фотографии.

Мендез откри и дека Роналдо од неа имал едно интересно барање – да ја гризна за задникот. Но, Португалецот си поставил и услов, требало прво да постигне гол. Нивниот разговор започнал на Инстаграм, па потоа си ги размениле броевите и продолжиле на „Ватс Ап“ за на крајот да стигнат до споментиот облог, Роналдо да постигне гол, а таа да му дозволи да ја гризне за задникот.

Сепак, перуанската телевизија која ја ја пренесе оваа вест на крајот истакна дека Мендез имала средба со Роналдо, но дека не поминале ноќ заедно во некој од хотелите.

Останува да се види дали во овие зборови на оваа Венецуелка има вистина, а како доказ таа приложи и фотографија на која се гледа дека Роналдо и испратил фотографија. Меѓутоа не е исклучена можноста и да се работи за „местенка“.