Амбасадорска свита го чистеше кејот на Вардар од ѓубре


Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде!


Амбасадорските претставници на САД, Велика Британија и Холандија, беа дел од денешната акција на кејот и лично помогнаа во собирање на фрлениот отпад покрај Вардар. Џес Бејли, Чарлс Гарет и Ваутер Плом ги заскуаа ракавите и го собираа ѓубрето во кеси.

Акцијата се спроведува во организација на Пивара Скопје, Пакомак и Амбасадата на Холандија. Во неа покрај амбасадорите учествуваа (на волонтерска основа) и 70 вработени на Пивара Скопје, без кои акцијата немаше да успеее.

Извор: Фокус