Актерката и манекенка со која Пи Диди има три деца најдена мртва во својот дом


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба! ↓↓↓Актерката и манекенка Ким Портер, бивша партнерка и мајка на три деца од раперот Диди, почина на 48-годишна возраст.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kim Porter (@ladykp) on

„За жал, можам да потврдам дека Ким Портер е мртва. Семејството во овие моменти ве моли за приватност“, вели претставничката на Диди за Fox News.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kim Porter (@ladykp) on

Портер, која со Диди беше во врска 13 години и со кој имаат три деца – 11-годишните близнаци Џеси Џејмс и Д’Лилу и 20-годишниот син Кристијан Комбс, беше пронајдена мртва во четвртокот. Од претходната врска со ар ен би пејачот познат под псевдонимот Al B. Sure го имаше и 27-годишниот син Квинси.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kim Porter (@ladykp) on

Извор за TMZ открива дека последните неколк недели Портер се порела со „симптоми слични на одние од грип“, но уште не е јасно како починала. Се претпоставува дека смртта следела како последица на срцев удар.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kim Porter (@ladykp) on

Освен кариерата како модел, се занимаваше и со актерство, а се појави и во сериите Law & Order, Wicked Wicked Games, како и неколку филмови.