Ако се самозадоволувате ова мора да го знаете: Жени послушајте ги експертите!


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Ако сте жена која ретко, или речиси никогаш не мастурбира, можеби ова ќе предизвика да го правите спротивното, ако сте во блажена состојба ова секако е добро да се знае.

Самозадоволувањето кај жената го ослободува окситоцинот, поради кој сакате се повеќе да се поврзете со партнерот, но знае и да прокрвари вагината и гениталиите, поради што вашата вагина ќе биде поздрава.

Колку често или ретко се задоволувате, знајте дека не постои правилна „фрекфенција“, но ова секако би требало да ви помогне кога се задоволувате, вашето уживање да биде поинтензивно. Запознајте го своето тело и откријте што на вашето тело најмногу му одговара. Стимулирањето на клиторисот е најодговорно за постигнување на женскиот оргазам.

Приредете си себеси романтично случување. Запалете свеќи, пуштете омилена бавна музика и посветете се самите на себеси.

Отфрлете мултитаскинг и отфрлете ги сите оние обврски и проблеми кои сега би ги решавале наместо да си посветите време себеси. Се може да почека и нема никаде да исчезне.

Не се плашете да фантазирате. За омилениот актер, соседот, колегата од работа. Не правите ништо лошо. Распламнете ја својата фантазија и заминете некаде каде не можете во реалноста. И не заборавајте, забранетите работи се секогаш најпривлечни.

Користете лубрикант, особено ако користите контрацептивни апчиња кои ја сушат вагината.