Ајиша Дијаз – бомбастичен сексапил во доминиканско „пакување“


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Доминиканската секс бомба Ајиша Дијаз е актерка, фотомодел и претприемачка родена на 30 април, 1988 година.

Се има појавено во повеќе од 10 музички спота за музички ѕвезди како 50 Cent, Крис Браун, Ники Минаж и други, а има красено и десетици насловни страни на светски познати списанија.

Амбициозната убавица од Доминиканската Република сега живее во Њујорк, каде има лансирано и сопствена брендирана линија на облека. Со своите облини и сексапил важи за една од најатрактивните Латиноамериканки.

A post shared by Ayisha Diaz (@ayishadiaz) on

A post shared by Ayisha Diaz (@ayishadiaz) on

A post shared by Ayisha Diaz (@ayishadiaz) on

A post shared by Ayisha Diaz (@ayishadiaz) on

A post shared by Ayisha Diaz (@ayishadiaz) on

A post shared by Ayisha Diaz (@ayishadiaz) on

A post shared by Ayisha Diaz (@ayishadiaz) on

A post shared by Ayisha Diaz (@ayishadiaz) on

A post shared by Ayisha Diaz (@ayishadiaz) on