Актуелно

Аеродромци шокирани: Улични кучиња заклани со секира оставени во крв на улица

Жителите од населбата Аеродром во Скопје вчера утрото ги дочекале морничави и грозоморни сцени на улиците каде затекнале стравична слика на мртви улични кучиња, кои биле искасапени со секира.

Како што сведочат граѓани на социјалните мрежи, тие пронашле едно куче мртво, друго првично било живо ама во меѓувреме и тоа подлегнало на повредите, додека третото се уште не е пронајдено.

Случајот е пријавен во министерството за внатрешни работи и веќе се работи на расветлување на крвавиот инцидент.

Advertisements
To Top