7 фетиши кои мажите ги кријат од жените

7 фетиши кои мажите ги кријат од жените

Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Мажите се плашат да ги откријат своите фантазии на своите поубави половини…

Сите мажи имаат скриени сексуални фантазии кои ги кријат од другите. Во повеќето случаи тоа се фетиши кои се уште се сметаат за табу теми, па затоа се избегнуваат. Меѓутоа, кога сте во долга врска со саканата личност, нормално е да си ги откривате сексуалните фантазии еден на друг и да се трудите да ја разберете сексуалноста на партнерот. Сепак, постојат фетиши кои мажите многу се плашат да им ги откријат на своите девојки.

Доминација

Доминација

На мажите им се допаѓа кога жените се доминантни и имаат предност во креветот. Сепак, многу мажи се плашат да побараат од партнерките да се однесуваат малку погрубо и подиво.

Групен секс

Фантазирањето за групен секс не е чудна појава и истражувањата покажаа дека многу мажи имаат слични размислувања. Сепак, не е толку лесно да и кажеш на девојката дека сакаш да спиеш со друга. Ова може да доведе до лутина, па дури и да ја прекине врската, бидејќи жените може да се чувствуваат повредени.

Агресивност

Агресивност

Тројка со две девојки

Мажите често сакаат да бидат груби и малку поагресивни во кревет, но се плашат дека на тој начин ќе ја покажат својата дива страна и дека ќе изгледаат поинаку во очите на партнерката. Затоа ова е фетиш кој често се изразува со страв.

Групен секс

Врзување

Врзувањето е многу чест фетиш и многу парови го практикуваат секој ден. Сепак, некои луѓе имаат поинакво мислење за врзувањето и сметаат дека тоа е како да се однесуваш кон роб. Еве зошто мажите се плашат да побараат врска од девојки, бидејќи мислат дека ќе добијат погрешен впечаток за таквото барање.

врзување

Валкани разговори

си разговараат

Валканиот разговор за време на сексот може да се зголеми, но и да го убие сексуалното задоволство. Затоа ваквиот разговор е голем ризик кога е сексот во прашање и затоа многу мажи се плашат да кажат се што ќе им текне.

Сигурни сме дека секој маж има секс со две девојки на неговата листа на желби. Тоа е универзална желба на сите мажи. Се разбира, ако ѝ го кажеш тоа на својата девојка, таа веројатно би ти упатила многу силно свиреж со глава.

  1. Анален секс

Иако многу девојки уживаат во аналниот секс, мажите секогаш се плашат да ги прашаат дали сакаат, бидејќи не знаат каква ќе биде нивната реакција. Оние кои не сакаат ваков секс, во повеќето случаи реагираат многу бурно на овие машки барања.