Милијардерот во центарот на СЕКС СКАНДАЛ: Персоналот го обвинува за сексуално злоставување


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Медиумите пишуваа и за неговата ќерка Кло Грин, која се омажи за типот кој беше прогласен за најсекси затвореник.

Парламентот на Велика Британија, го обвини милијардерот Филип Грин за сексуално вознемирување, пренесува Би-Би-Си. Британски „Телеграф“ во вторникот објави статија во која обвинува неименуван бизнисмен за расна е сексуална злоупотреба, на својот персонал.

Парламентарецот, Петер Хаин, денес го идентифицираше и истакна дека му е должност да проговори за Грин во рамки на сериозна и повторувана природа на ваквите обвиненија.

Модниот могул Грин е претседател на малопродажно царство, кое вклучува бројни брендови од кои најпознат е „Topshop“. Според пишувањата, Грин злоставувал пет членови на персоналот на кои им понудил значителни суми на пари во замена за молчење.

Исто така се наведува дека минале осум месеци од истражувајќи за гласините за злоставување, заплашување и сексуално вознемирување против британскиот бизнисмен.

Медиуми пишуваа и за неговата ќерка Клои Грин, која се омажи за осуденикот кој беше прогласен за најсекси затвореник на светот, Џереми Мекс. Моделот Мекс со неа ја изневери некогашната сопруга Мелиса, која го чекаше додека беше во затворот. Тие двајца организираа раскошна венчавка во Мајами, а неодамна добија и син.