Живот

18 нови случаи на Ковид – нема починати лица

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје:

Во последните 24 часа се направени 2.798 тестирања, а регистрирани се 18 нови случаи на КОВИД-19:

Скопје – 11 , Тетово – 6 и Свети Николе – 1.

Регистрирани сe 7 оздравени пациенти од: Скопје – 3, Битола, Струмица , Кичево и Берово – по 1.

Не се регистрирани починати пациенти.

To Top