Актуелно

12 лица уапсени за вмешаност во трговија со дрога и оружје во голема полициска акција во Скопје

Во скопската населба Ченто и на неколку други локации во тек е голема полициска акција за апсење на лица вмешани во трговија со дрога и оружје, потврдиле за МИА извори блиски до истрагата.

Полициски екипи од изутрина се присутни во Ченто, а според изворите на МИА, до сега се приведени 12 лица, а меѓу нив и еден полицаец.

Од МВР потврдуваат дека акцијата е во тек, а подетални информации ќе има откако ќе заврши акцијата.

To Top