11 лица повредени во сообраќајка кај струмичко Дабиле

сообраќајка

Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Во сообраќајната несреќа која утринава се случила на патот Струмица граничен премин Ново Село, на излезот од селото Дабиле повредени беа единаесет лица. 

Како што соопштија од полицијата во Струмица две лица се здобиле со  потешки повреди, додека другите поминале полесно.

Според информациите во сообраќајната несреќа учествувале трактор и две патнички возила, мерцедес и ауди а надлежни екипи се на терен за вршење увид.