Актуелно

11-годишно девојче на велосипед удредно од автомобил во Битола

Откако било удрено од автомобил, 11-годишно девојче од Битола вчера околу 20:00 часот било пренесено во Клиничката болница во Битола, информираа од полицијата.

„На крстосница од улиците „Билбил камен“ и „Кирил Вангелов“ во Битола, М.А.(24) од Битола, управувајќи патничко возило „Форд ескорт“, удрил во велосипед управуван од 11-годишно девојче од Битола, кое било пренесено во Клиничката болница Битола за укажување на лекарска помош. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР Битола“, соопштија од МВР.

Advertisements
To Top