10 работи кои апсолутно не ги сакаат мажите

10 работи кои апсолутно не ги сакаат мажите

Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Не е тајна дека некои работи секогаш можат да го возбудат мажот, како бикини или секси долна облека…

Секако, секој маж има свое мислење и вкус кога е во прашање привлечноста, но самоуверената жена која не се плаши да ја покаже својата сексуалност секогаш е на врвот на листата.

Покрај тоа што жените генерално ги шармираат, има уште неколку работи кои многу мажи не би ги земале во предвид кога станува збор за тоа што им се допаѓа кај нас. На пример, жена која знае да готви, да се смее и убаво да се забавува, а не сака да се расправа се позитивни работи.

Сепак, има и други работи кои целосно ги „ладат“.Доколку барате врска, да запознаете некој посебен или сте во врска некое време, дефинитивно ќе имате корист од потсетувањето на она што мажите го прават.

Се вели дека мажите лесно се задоволуваат. Демек на секој маж му требаат редовни и обилни оброци, простор да биде сам и.. знаете што.

Па, за да ја зачувате вашата врска (или успешно да започнете нова), еве неколку работи кои мажите не ги сакаат и кои апсолутно ги исклучуваат.

Кога жената е несредена

Да, мажите можат да бидат груби. Некогаш знаат да не се тушираат неколку дена, да остават храна и валкани алишта низ собата и понекогаш не ги бива во изборот на парфем. Сепак, тие апсолутно мразат кога жената е таква. Да, не е фер кон нас, но тоа е реалноста. Колку повеќе се грижите за себе, толку повеќе тој ќе почне да работи на искоренување на средувањето на себе.

Дали сте пријатели со вашиот поранешен партнер?

Како би се чувствувале доколку вашиот партнер се дружи со некој од вашите бивши? Дали би биле ако тие двајца се забавуваат без вас? Дали би било во ред ако му се јави среде ноќ да разговара за проблемот што го има? Дали едноставното читање на овие прашања многу ве нервира? Ако е така, тогаш знаете како се чувствува вашата сакана кога ќе одлучите да бидете пријатели со бившиот. Кога ќе му кажете на вашето момче/свршеник/сопруг дека вашиот поранешен е „кул човек“, знајте дека тој мисли дека сè уште сакате да бидете со него.

„Јангризало“

Веројатно веќе сте го знаеле ова, но мажите не сакаат жени кои даваат само негативни коментари. Причината поради која не ги сакаат е, кога ќе почнете да го правите тоа, го потсетувате на неговата мајка – што ја брише вашата сексуалност. Ако еднаш го замолите да направи нешто, постои можност да ве слушнал без веднаш да ви одговори. Ако му кажете да започне здрава навика, само кажете му еднаш и оставете го сам да одлучи. Ако почнете да повторувате сто пати за нешто, тоа нема да ги забрза, само ќе ве принуди да се спротивставите.

Кога судиш многу

Веројатно знаете многу повеќе за животот отколку вашиот маж. Можеби ќе можете (со помош на интуиција) да откриете кои од неговите не се добри, а кои не му носат никаква позитивност во животот. Следниот пат, обидете се да се воздржите. Мажите сакаат интелигентни жени, но не и оние кои „знаат сè.“ И запомнете, тој многу подобро ги познава семејството и пријателите и мора да има причина зошто сè уште се дружи или слуша со тие луѓе.

„Лажен“ психолог

Знаеш колку мразиш кога сопругот се обидува да ти каже што да правиш, наместо само да слушаш што е твојот проблем и да те пушти? И мажите го мразат тоа. Кога постојано ќе го анализирате партнерот и ќе му давате совет, иако тој не го побарал, тој само ќе стане иритиран и нервозен. Така изнервиран, тој подоцна ќе престане да ви се доверува и повеќе ќе се сврти кон пријателите и семејството. Ако не сакате вашиот маж да биде оддалечен од вас, само слушајте го. Без совет!

Ако сакате да пиете уште малку

Доколку со партнерот одите на роденден, свадба, вечера или одмор, обидете се да консумирате што помалку алкохол. Вистина е, многумина би сакале да се најдат во ситуација – да однесат пијана девојка дома, но не и да ја запознаат со своите мајки. Не се опивајте кога сте со него. Тоа е големо не и само покажува дека немате самоконтрола. Тоа значи и дека можеби ќе треба да ве чува цела ноќ и да биде покрај вас во случај да се онесвестите, да кажете некоја глупост итн.

Досадни во кревет

Мажите сакаат секс. Многу. Тоа е шокантно, знаеме. Покрај задоволството што го пружа сексот, водењето љубов е начин да ја зајакне неговата емотивна врска со вас. Затоа е голем – не кога ви е досадно во кревет. Најмалку што можете да направите е барем да се преправате дека сте заинтересирани. Ако имате проблем да бидете во авантуристички дух, разговарајте со него како да се опуштите што е можно повеќе. Ова ќе покаже дека сте подготвени да ги зачините работите, што всушност е многу привлечно, особено ако сте во долга врска и сакате работите да ги одржувате интересни.

Кога сакате да го промените

Да, вашата љубов може да го направи подобар маж. Сепак, тоа не значи дека треба да го промените. Не обидувајте се да го присилувате да носи костуми, ако повеќе е за фармерки и маици. Не го присилувајте да најде „вистинска“ работа, ако заработува доволно пари преку својата уметност. Мажите се такви какви што се и кога ќе се обидете да го промените тоа, само ќе завршите со раскинување. Одлично е кога вашата врска го поттикнува да прави работи од кои претходно се плашел или да направи нешто добро за својата иднина. Запомнете, жалењето на неговата личност нема да го промени.

Кога жената ќе претера со својата драматизација

Кога навистина се чувствувате повредено или вознемирено, сосема е природно да сакате вашиот маж да биде тука за вас и да ви даде поддршка и охрабрување. Ова значи дека вашето ниво на драма треба да биде на минимум. Не плачете секогаш кога ќе се скарате со вашиот пријател. Не притискајте за раскинување секогаш кога партнерот не ве поддржува онака како што сакате. Мажите едноставно не сакаат драма и тоа е една од причините зошто повеќе сакаат да излегуваат и да имаат кратки врски отколку да се смират и да стапат во брак.

Ти си му чудна

Жената која го има својот живот во ред е голем плус за мажите. Да се ​​биде „чуден“ може да се одрази со доцнење и прекумерна себичност, а тоа се доволни особини за мажот само да побегне. Кога мажот ве сфаќа сериозно, тој сака другите луѓе да бидат еден од вашите приоритети, а не само вие. Ако ви треба план за тоа кога и што да правите, користете го вашиот телефон. Сигурно има опција да внесе во календарот што сте договориле за кој ден. Не дозволувајте да изгледате чудно и неодговорно. Сите ние понекогаш може да бидеме заборавни, но се исплати да бидеме организирани.