Ѕвездите откриваат во кој месец знаците ќе имаат најмногу среќа во љубовта и сексот

љубовта и сексот

Годината пред нас многу ветува што се однесува на авантури, а најмногу на сексуални авантури.

Годината нема да ја започнеме славно, затоа што Сатурн во Јарец не донесува многу галење и нежности на самиот почеток од 2018. Но останатите планети ќе успеат да не извлечат од монотонија на врската. Ова лето нѐ очекуваат бројни авантури.

Јупитеровиот транзит низ Скорпија во поголем дел од годината ќе не води во нови страсти и заваба. На крајот на јуни и почетокот на јули многу врски ќе бидат на работ. А октомври ни носи присетување на љубовното минато и отворање на стари рани.

Овен

Овните ги острат роговите и само гледаат да нападнат. Но чувајте си го грбот, не се знае кој може да ве намами со сексипилноста и ако ви се допадне, ќе сакате уште.

Бик

Биковите се насладуваат со сексот оваа година а се чини и дека никогаш не им е доволно. Најлош месец кога е во прашање сексуалниот живот ќе ви биде во април. Истото важи и за жените, тие ќе бидат трн во око на Скорпиите, а ќе ги обожаваат вредните Девици.

Близнаци

Близнаците се враќаат на сцена оваа година, и сега ќе надохнадат за претходната година. За овој хороскопски знак цела година ќе биде наклонета кога станува збор за секс и љубов.

Рак

Раковите самите себе ќе си бидат препрека, и сами ќе си излегуваат на патот. Сето тоа ќе трае додека не се опуштите, доколку се врзите за некого ќе имате доста проблеми. А прилика за тоа ќе ви излезе во мај и декември. Па искористете ја максимално.

Лав

На лавовите ова ќе им биде поразлична, и во неа влегуваат со крената опашка. Со Рибите нема многу да се загреете, ама затоа Стрелецот ќе биде вистински избор за ладните денови, а идеален е и за летни авантури.

Девица

Девиците се најубави во доцно лето, солени од морето и со исончан тен. Во август ќе го имате заслужениот одмор, а ова е и месец во кој ќе ги имате најголемите секс авантури. Очекувајте дека може и да се заљубите.

Вага

Вагите пропуштија многу љувобни прилики и сега ќе жалат за тоа. Вие сте страшно секси и одбивте многу прилики. Ќе бидете најпривлечни во август и тогаш ќе имате скоро се. Сексуалните односи ќе бидат само шлаг на тортата.

Скорпија

Скорпиите се сигурни во себе и многумина се врзуваат за нив. Ќе ви биде тешко да изберете, и често ќе запаѓате во некои љубовни проблеми. Вие ќе трагате се додека не најдете некој „Јарец“, кој ќе ви пружи се што ви е потребно.

Стрелец

Стрелците како да се пуштени од „ланците“ и препуштени на лутањето низ мракот. Дури во ноември ги очекува озбилно заљубување, а до тогаш ќе шармираат и ќе имаат многу секси моменти.

Јарец

Јарците се сон на секоја Девица. Жените во овој знак се резервирани само за најиздржливите, останатите може да заборават на жените од овој знак.

Водолија

Водолијата е наклонета кон зимата и знаат да ги оладат останатите знаци. Јануари нема да ви започне со љубов. Опасно ќе се „загреете“ за некоја „Вага“ без обзир на се.

Риби

Рибите оваа година ќе бидат најделотворни. Ве чека мирна  и стабилна година, ќе имате постојана поддршка од универзумот. Најпривлечни ќе бидете во април и декември.