Знае да распали и во боксерскиот и во MMA рингот


Викендов дерби, до дерби - се враќа клубскиот фудбал! ↓↓↓Жешката 36-годишна Хедер Харди подеднакво е опасна во рингот колку што е и сексапилна и атрактивна. Хедер е шампионка во боксерската бантам категорија во рамки на WBC верзијата.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Heather Hardy (@heathertheheat) on

Хедер е позната и по прекарот „Жештина“ („The Heat“), а популарна е и по тоа што знае да влезе и во ММА рингот. Сепак, иако се занмава со груб спорт, таа буквално зрачи со сексапил и провокативност.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Heather Hardy (@heathertheheat) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Heather Hardy (@heathertheheat) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Heather Hardy (@heathertheheat) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Heather Hardy (@heathertheheat) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Heather Hardy (@heathertheheat) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Heather Hardy (@heathertheheat) on