Жешко издание на Лејди Гага


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба! ↓↓↓Додека нејзините обожаватели со нетрпение го очекуваат објавувањето на најновата песна, Hold My Hand, која Лејди Гага ја напиша за филмот Top Gun: Maverick, славната пејачка ги почести со жешка и провокативна фотка како освежување.

36-годишната девојка објави фотографија во бикини и ги воодушеви обожавателите со цврстиот задник.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lady Gaga (@ladygaga)

И тоа благодарение на јогата која ја практикува од 2004 година. Токму тогаш, додека студирала на Универзитетот во Њујорк, таа се запознала со оваа древна вештина и станала еден од нејзините најгласни застапници.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lady Gaga (@ladygaga)

Таа исто така сака активности на отворено. Игра тенис, се качува на карпи, вози и плива, по што ги обновува мускулите во ледена бања.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lady Gaga (@ladygaga)

Кога станува збор за нејзината исхрана, Гага има личен готвач кој ѝ подготвува претежно здрави оброци, пишува The New Potato. Сака тестенини без глутен и многу зеленчук и киноа. За појадок јаде јајца и зеленчук, а понекогаш и јогурт или различни видови овошје и гранола. Нејзиниот единствен порок е што не може да одолее на добар коктел.