Земјотрес во Грција со јачина од 4,7 степени на 70 километри од Солун


Викендов дерби, до дерби - се враќа клубскиот фудбал! ↓↓↓Денеска во Грција бил почувствуван земјотрес чиј епицентар бил на 70 километри оддалечен од градот Солун, пренесуваат медиумите од соседството.

Според информациите, земјотресот бил со јачина од 4.7 степени и предизвикал помала материјална штета на станбените објекти, но засега нема потреба од дополнителна вознемиреност кај жителите на Грција.