Заев: Влада нема да има до понеделник


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Лидерот на СДСМ и мандатар за состав на нова влада, Зоран Заев пред почетокот на средбата со лидерот на БЕСА, Биљал Касами во македонското Собрание, на новинарско прашање кога може да се очекува составот на новата влада, изјави дека ниту до вечерва, ниту до утре до пред почетокот на конгресот на СДСМ тоа не може да се случи.

Рече дека тоа не зависи само од СДСМ, туку и од коалиционите партнери кои треба да ги усогласат ставовите и дека се надева дека идната недела ќе биде затворено прашањето.