Актуелно

Заев: Лажги со опашки дека Катица Јанева за 10 дена ќе оди во куќен притвор

Откако Милошоски вчера изјави дека на лидерската средба Заев рекол дека Јанева излегува од Шутка за 10 дена, Заев денеска го обвини дека кажува лажги со опашки.

Заев очекува дека е логично Катица Јанева да бара олеснување, но дека тој лично не се залагал за тоа, како што изјавиле од опозицијата.

Премиерот најави и дека преговорите за законот за јавно обвинителство ќе продолжат и за таа цел денес ќе дадат писмена иницијатива.

To Top