Славни

За една фотографија Џенифер Лопез е тужена на сума од 150.000 долари

Една објавена фотка на Инстаграм славната латино пејачка Џенифер Лопез може да ја чини 150.000 долари, бидејќи тоа го направила без дозвола од авторот на фотографијата.

Објавата на фотографијата на Инстаграм од страна на Џеј Ло на која таа напиша „Денес беше добар ден“ не му се допаднала на авторот на фотографијата Мајкл Стјуарт, кој ја фотографирал ѕвездата во јуни.

Имено, тој се жалел на прекршување на авторските права со тоа што Лопез или некој од нејзиниот тим го направиле ова без негова согласност. Ја тужеше пејачката и бара обештетување од 150.000 долари.

To Top