Вторничка временска прогноза


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Денешниот мартовски вторник во Македонија носи променливо облачно време, во југозападните и јужните делови со слаби локални врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Во Скопје променливо облачно со сончеви периоди и со слаб до умерен јужен ветер и дневна темпаратура од 15 Целзиусови степени. Маврово 5, Охрид 11, Битола 12, Крива Паланка 11, Берово 10, Кавадарци 14, Дојран 15.

Утре времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб, а во западните делови умерен ветер претежно од западен правец.

Во Скопје променливо облачно со сончеви периоди и со слаб до умерен јужен ветер.

Дневните температури ќе се движат од 7 до 17 степени.