Вторничка празнична временска прогноза


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Празничниот 11. октомври во Македонија носи облачно и свежо време со повремени локални врнежи од дожд со слаб до умерен интензитет. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Во Скопје облачно и свежо со повремени врнежи од дожд и со слаб до умерен ветер од југоисточен правец и дневна температура до 16 Целзиусо и степени. Маврово 10, Охрид 15, Битола 15, Крива Паланка и Берово 13, Кавадарци 17, Дојран 19.

И трр времето ќе биде променливо облачно со повремен слаб локален дожд. Ќе дува слаб ветер од северен правец. Во Скопје променливо облачно со услови за повремен слаб дожд. Дневните температури ќе се движат од 12 до 20 степени.