Временска прогноза за првиот декемвриски понеденик


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Во Македонија ќе биде ветровито и студено, со умерен до засилен северен ветер. Во планинските региони ќе има повремено зголемувањ на облачноста и услови за провејување на слаб снег.

Минималната температура ќе се спушти до минус три степени, а максималната ќе достигне до 13 степени.

Во Скопје слично време. Утринската темература ќе се спуштин до еден степен, а дневната ќе достигне до осум степени.