Временска прогноза за 18. март

Денеска, 18 март, четврток, времето во Македонија ќе биде умерено до повремено значително облачно. Преку денот на планините и понекаде на повисоките места ќе провејува слаб снег. Ќе дува умерен северозападен ветер.

Од крајот на денот од југ ќе се прошири облачност со повремени врнежи кои ќе бидат од снег на планините и на повисоките места.

Максималните дневни температури ќе се движат од 3 степени во Маврово до 14 во Гевгелија.