Во нива кај Гостивар најдено мртво тело на 21-годишно момче

трагедија

Во близина на бензиската пумпа „С – Петрол“, во нива во Гостивар вчера било пронајдено телото на 21-годишниот И.А. од гостиварското село Вруток.

Според полицијата телото е најденот во 19. 05 часот. Од МВР велат дека увид на местото извршила екипа од Полициската станица Гостивар при што бил утврден идентитетот. По наредба на Јавен обвинител, телото на починатиот било дадено за обдукција.