Вистинска убавица: Белгијка избрана за Мис на Мундијалот 2018! (фото)

miss

Во Гемранија беше органзирано натпреварување на кое се бираше „Мис Мундијал 2018“.

Германија овој пат беше домаќин на интересна програма во која дознавме која девојка ќе биде Мис на Мундијалот во Русија.

На натпреварувањето учествуваа девојки од сите земји учеснички на Светското првенство во Русија, а победничката бешe Белгијката Зое Бруна која се закити со големото признание.

Таа има само 18 години и нејзините фотографии можете да ги погледнете во продолжение.