ВИДЕО: Визија со нов спот за песната „Крик”!


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Македонскиот алтернативен рок бенд Визија го објави најновиот спот за песната „Крик” од нивниот албум „Гласно!” кој беше издаден во декември минатата година.

Видеото е изработено од Пирамид продукција, во режија на Кристијан Шемко, главните улоги ги толкуваат самите членови на бендот: Марко Џамбазоски, Марко Гапо, Лилјана Јанкова и Синиша Ѓорѓевиќ, а покрај нив како актерка се појавува и Марија Трајан.