Видео: Судија поврати на терен, па доби црвен картон!


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


На натпреварот меѓу Килмарнок и Данди во Шкотска се случи многу интересна сцена каде во главна улога беше помошникот судија Ендру Меквилијам.

На Меквилијам му беше толку лошо што не можеше да издржи и поврати на неколку метри од аут линијата. Доби овации од трибините, а потоа главниот судија Крег Томпсон направи нешто што ги шокира сите – му покажа црвен картон на помошникот.

Секако, тоа беше само шега…