Вебкафе

Видео: Хорор на фудбалски натпревар – фанови се бодеа со ножеви!

Натпреварот во Еквадор помеѓу Барселона и Макара, кој се играше на „Монументал“ е прекинат поради немирите кои ги предизвикаа навивачите на двата клуба.

Дуелот се играше само 11 минути по што следуваше прекин. Фановите на двата клуба тргнаа едни кон други при што се бодеа со ножеви, а епилогот е над 50 повредени, од кои 7 се здобиле со тешки телесни повреди.

Advertisements
To Top