Актуелно

Видео: Евакуирана Ајфеловата Кула во Париз

Ајфеловата кула во Париз е затворена и сите посетители се евакуирани откако неидентификуван маж бил забележан како се искачува на кулата, од нејзината надвореша страна.

Полицијата и пожарникарите пристигнаа на местото, додека неидентификуваниот човек продолжи да се качува на кулата, соопшти Ен-Би-Си њуз, повикувајќи се официјалните претставници на Ајфеловата кула и париското обвинителство.

To Top