Актуелно

Велешанец ја пријавил сопругата за исчезната, полицијата откри дека го оставила!

Пред точно една недела во велешката полициска станица, М.Б. (42) од Велес пријавил дека претходниот ден, 18 мај, од дома во непознат правец се оддалечила неговата сопруга Б.Б. (38).

По преземаните мерки, СВР Велес денеска извести дека потрагата по лицето престанува.

Полицијата утврдила дека на денот кога велешанката „исчезнала“, всушност самоволно ја напуштила територијата на Република Македонија, поради што потрагата за лицето престанува.

To Top