Веѓи како од насловна: Еве го третманот за квалитетен израз


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Иако на прв поглед делува помалку важно, веѓите се всушност многу важен дел кога е во прашање убавината. Некои ги скратуваат, другите ги доцртуваат, трети пак, ги тетовираат, но факт е дека сите ние можеме да допридонесеме за нивниот изглед и квалитет.

Најдобро од се е што не ви е потребно ниту многу пари, ниту многу време, а сигурно по завршениот третман ќе бидете задоволни.

Овој арапски трик подразбира правење мешавина од две состојки

-маслиново масло
– сок од лимон

Доволно е да помешате една кафена лажичка од сокот од лимн и малку повеќе маслиново масло, да земете стапче за уши, да го натопите со мешавината и потоа добро натапкајте ги веѓите. Најдобро би било ова да го правите пред спиење, па така и да преноќите или доколку сакате тоа да го направите во текот на денот, одвојте барем 15 минути пред да го измиете лицето.

По еден месец би требало веќе да ги видите одредените резултати.