Ужива со кинеските милиони: Хулк се пофали со брендиран авион! (фото)


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба! ↓↓↓Бразилскиот напаѓач Хулк својата афирмација ја стекна во Порто каде стана мета на сите европски гиганти.

Хулк важеше за еден од најдобрите напаѓачи во Европа, но во 2016 година одлучи да се пресели во Кина, каде заработува вистинско богатство.

Бразилецот потпиша договор со Шангај СИПГ според кој заработува неверојатни 400.000 евра неделно, а целосниот договор е тежок 50 милиони евра.

Секако, тој може да си дозволи голем луксуз, па реши да си купи милионско „милениче“. Имено, тој на Инстаграм се пофали со свој брендиран авион.

Додека другите фудбалери купуваат лускузни автомобили, Хулк си купи авион со кој ќе може многу полесно да се враќа во родниот Бразил.