Утрово „падна“ социјалната мрежа ВатсАп – над две милијарди корисници останаа без можност за комуникација


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Апликацијата Ватсап (WhatsApp) од утрово не функционира, така што корисниците не можат да праќаат или примаат пораки.

Неработењето на најпопуларната апликација за пораки во светот потенцијално ќе влијае на над две милијарди корисници.

Корисниците се обидуваат да праќаат пораки, но тие не се испорачуваат.

Ватсап е најголемата платформа за пораки во светот, со повеќе од две милијарди активни корисници месечно и трета најголема социјална платформа по Фејсбук и Јутјуб.