Урсула пушти еден твит на македонски јазик: „Ве сакаме во ЕУ“

Урсула фон дер Лајен на својот твитер профил објави твит напишан на македонски јазик заедно со видео од својот говор кој денес го одржа пред пратениците во македонскиото Собрание.

„-Иднината на вашата земја е во Европската Унија, а Европа не е цела без Македонија.
Ве сакаме во ЕУ!
Ви благодарам“, стои во Твитер објавата.