Филм / ТВ

Урнебесна реакција на сите глумци: Сцена од „Убавите села убаво горат“ која никогаш не беше прикажана

Филмското остварување на Срѓан Драгојевиќ од 1996 година, „Убавите села убаво горат“ собра брилијантна актерска екипа на чело со главните актери Драган Бјелогрлиќ и Никола Пејаковиќ.

Денес, после 21 година од снимањето на филмот за оваа воена приказна, се појави видео кое прикажува како актерската и филмска екипа се забавувала на сетовите.

Овој одбран и досега никогаш не прикажан кадар го носи неодамна починатиот Велимир Бата Живојиновиќ.

Во негова позадина се останатите ликови кои ги толкуваат Никола Којо, Зоран Цвијановиќ, Драган Максимовиќ, Милорад Мандиќ Манда, Дубравко Јовановиќ и други. За прв пат, погледнете како изгледало снимањето на култниот српски филм.

Advertisements
To Top