Уапсени две лица осомничени за грабежот во банката во Капиштец


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


МВР официјално потврди дека се уапсени две лица осомничени за грабежот на експозитурата на Уни банка во скопскиот трговски центар Беверли Хилс.

Грабежот е пријавен денеска во 12:35 часот кога маскирани и вооружени разбојници им се заканиле на банкарските службеници со оружје и зеле пари од експозитурата.

Еден од разбојниците со пиштол испукал еден куршум. Во грабежот нема повредени.