Уапсен и Анџело Ѓорѓиоски – првоосомничен за убиството на ракометарот Денис Тот


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Анџело Ѓорѓиевски првооосомничен за убиството на ракометарот Денис Тот кој беше во бегство, по што беше распишана меѓународна потерница по него, е уапсен и сем наоѓа во притвор, потврдија од МВР и најавија дека ќе има официјално соопштение за деталите.

За Ѓорѓиевски МВР вчера распиша меѓународна потерница и се очекуваат детали кога и каде е уапсен.

Ѓоргиевски е првоосомничен за убиството на 28-годишниот ракометар од Хрватска Денис Тот, кого како што се гледа на снимките од безбедносните камери, пред дискотеката „Привилиџ“ во Градскиот парк, минатата недела го удрил, од што ракометарот паднал на асфалтот и се здобил со смртоносни повреди п што тој почина на КАРИЛ.