Актуелно

Уапсен Александар Панов, бившиот градоначалник на Кавадарци

Полицијата денес го уапси Александар Панов, поранешниот градоначалник на општина Кавадарци.

Полициските службеници денес во Кавадарци при претрес во домот на поранешниот градоначалник на Кавадарци П.А. пронашла над 1000 монети со археолошка вредност, пренесува Фокус повикувајќи се на потврда за информациите од МВР.

Според информацијата монетите претходно биле пронајдени на разни локалитети во Македонија.

Advertisements
To Top