Треси за Меси

Неодоливо жешката, сексапилна и провокативна Сузи Кортез светот ја запозна на две основи – како бивша Мис Бум Бум крунисана убавица и како најверна (и често нападна) обожавателка на Лионел Меси и неговата Барселона.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Suzy Cortez (@suzycortezoficial) on

Поранешната сопственичка на престижната титула, најдобар задник на Бразил во дрес на Меси и сина танга ги проследи двете победи на Барса над вечниот ривал Реал Мадрид, во Купот и Првенството.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Suzy Cortez (@suzycortezoficial) on

Бујната Сузи е уверена дека нејзината Барселона годинава може да стигне до трофеите во Лигата на шампионите, Купот на Шпанија и Примера дивизијата.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Suzy Cortez (@suzycortezoficial) on

28- годишната Кортез во 2015 година стана Мис Бум Бум на Бразил , а нејзиниот профил на Инстаграм го следат околу два милиони луѓе.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Suzy Cortez (@suzycortezoficial) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Suzy Cortez (@suzycortezoficial) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Suzy Cortez (@suzycortezoficial) on