Трајно ја избркаа од стадион поради разголување на градите


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Енид Вонг веројатно не ви значи ништо, ама во виртуелниот свет на петминутната слава кој го дефинира Инстаграм е позната мексиканска инфлуенсерка која ја следат повеќе од 1,5 милиони луѓе, со кои секојдневно споделува провокативни фотографии.

Таа често покажува дека не е особено срамежлива на натпреварите на локалниот фудбалски гигант Тигрес.

Всушност, таа толку бесрамно се однесувала на натпреварите на овој клуб што добила забрана за присуство на нив. Имено, Вонг сакала да ги прославува головите покажувајќи ги голите гради, а бидејќи клубот не можел да ѝ го забрани тоа штом влезе на стадионот, единствената опција била да ѝ забрани да доаѓа.

Како што пишуваат мексиканските медиуми, Вонг е тажна поради тоа, но ќе продолжи да го поддржува својот клуб со разголени фотографии на социјалните мрежи, од кои, според тамошните медиуми, месечно заработува околу 10 илјади евра.