Трагедија на уличната прослава во Буенос Аирес за освоената светска титула: 22-годишно момче го загуби животот


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Победничката атмосфера и славеничката еуфорија во Аргентина вчера биле прекинати откако во јавноста се појави веста дека 22-годишно момче од Буенос Аирес починало за време на прославата на светската титула, пренесува ПлусИнфо.

На прославата на улиците во Аргентина синоќа излегоа илјадници навивачи, а медиумите пренесуваат и дека животот го загубило 22-годишното момче Себастијан Оскар Масијел.

Според информациите, Масиел се возел на мотор со аргентинско знаме околу вратот, а кое во еден момент му се заглавило во тркалото, по што го задавило.

„Сведоците објаснија дека го забележале како паднал на земјата и знамето му било околу врат. Во тек е истрага, но според првите информации делува дека починал поради недостаток на кислород“, објавија од полицијата.