Трагедија го потресе Прилеп: 27 годишно момче пронајдено мртво!

Трагедија го потресе Прилеп кога во 20 часот и 50 минути во Прилеп на улица „Бистра планина“ бил пронајден починал млад прилепчанец.

Полицијата информира дека се работи за 27-годишниот Ј.Р. од Прилеп. Извршен е увид на местото на настанот.

По наредба на Јавен обвинител, над телото на починатиот ќе се изврши обдукција.