Актуелно

Топол вторник

Овој последен јулски вторник времето во Македонија ќе биде сончево и топло. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северен правец. УВ индексот ќе биде 9.

Максималните дневни температури ќе достигнат во Скопке 35Целзиусови степени, Маврово 27, Охрид 30, Битола 31, Крива Паланка и Берово 30, Кавадарци 35, Дојран 37.

Под влијание на многу топла воздушна маса до петок времето ќе биде сончево и многу топло. Максималните температути насекаде ќе бидат над 30 степени, а во југоисточните делови од земјава ќе достигнат и до 40 степени.

To Top