Тешко повредено дете во Кавадарци, врз него паднала пречка од гол


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Вчера во Полициската станица во Кавадарци било пријавено дека на фудбалскиот терен во рамки на детското одморалиште Михајлово – Кавадарци, каде што престојувале ученици од основно училиште од Скопје, еден малолетник бил повреден откако пречката од голот се превртела и паднала.

Малолетникот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ Скопје.

Увид извршила увидна екипа од Кавадарци, соопшти МВР.