Тешка сообраќајка пред Стража, повредени неколку лица, сообраќајот во прекин


Меси против Левандовски -11 ден ↓↓↓Тешка сообраќајна незгода се случила денеска, околу 10 часот во близина на Церово.

Според првичните информации има повредени кои се пренесени на клиниките. Според информација објавена на фб страната „Ѕидот на сообраќајниот срам“ се работи за три-четири повредени лица.

Сообраќајот на патот од Гостивар кон Стража е во прекин.