Студен и дождлив четврток


Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!?


Денешниот, 14-ти октомвриски ден, четврток, во Македонија носи облачно и студено време со врнежи од дожд, кои на повеќе места и особено во јужните делови ќе бидат пообилни.

На планините на северозапад ќе врне снег, а понекаде на повисоките места дождот ќе преминува во снег. Ќе дува умерен, вдолж Повардарието засилен ветер од северен правец.

Дневната температура ќе биде од 4 до 11 степени. Во Скопје и околината слично време. Дневната температура ќе биде 9 степени.