Славни

Страв во семејството Обама: Опсесивен додворувач им ја прогонува ќерката

Тајната служба на САД приведе и испрати на психијатриска експертиза њујоркчанец кој премногу агресивно и се додворувал поголемата ќерка на поранешниот претседател Барак Обама – Малија, објави весникот Daily News.

Според изданието на 10 април вработени на Тајната служба , кои го обезбедуваат семејството Обама, морале да го задржат 30-годишниот Џејр Кардосо. Тој влегол на четвртиот кат во зградата во Трајбек каде 18-годишната Малија работи како стажантка и да го однесат на сослушување да ја објасни во својата непримерена љубов.

Два дена подоцна ситуацијата се повтори на друго место во градот. Тогаш телохранителите го запреле и го замолиле да ја остави девојката на мирот.

По ова беше изнесено дека Кардосо неколку пати се обидел да влезе во Белата куќа. По разговорот со момчето, вработените од Тајната служба утврдиле дека тој има психички проблеми. Тоа им дало причина да го испратат на експертиза во психијатрија.

To Top