Страшни вести од Аргентина: Фудбалер си го претепал и силувал петгодишниот внук


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Страшни вести ни доаѓаат од Аргентина, каде што фудбалерот на Дефенсорес де Белграно, Гонзало Агире е обвинет за силување и убиство.

Агире е уапсен под сомневање дека силувал и претепал до смрт петгодишно момче кое било негов внук…

Оваа вест прво ја пренесуваа локалните медиуми, а потоа и голем дел од светските.

Меѓутоа локалните медиуми одат чекор подалеку и тврдат дека Агире во полиција го признал делото.

Наводно тој прво кажал дека детето се загушило додека било во бањата, но после извршената аутопсија било докажано дека детето е претепано и силувано, па обвинетиот го признал страшниот чин.

Од клубот во кој настапуваше потврдија дека имал проблем со однесувањето, но никогаш не можеле ниту да се посомневаат дека е спремен за такво нешто.

https://twitter.com/AngeloVizziniP/status/995075408138854401