Стилот на Џорџ Клуни низ годините – фотки кои ќе ве насмеат


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Денес како и низ изминатава една деценија Џорџ Клуни важи за еден од најмаркантните, најшармантни и најзаводлив славни фраери од светот на филмот и шоубизнисот.

Поседува шарм на кој ретко кој може да му одолее. Секогаш „пицнат“, среден, облечен со стил и вкус – Клуни е поим за галантен господин и џентлмен. Но, овој холивудски фраер ни бил отсекогаш со таков стил и вкус.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Shoshana ? (@80s_teenager) on

Од неговите фотки направени во ’80-те и 90’-те години од минатиот век може споредбено да се забележи колку еволуирал Џорџ во поглед на стил и отменост.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ?? ?????? (@ejbarber.bne) on

Иако неговиот лик и насмевка остануваат шармерска константа, кога станува збор за неговата коса, тоа е сосема друга приказна.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by George Clooney❗ (@george_clooney_1) on

Иако денес е препознатлив по неговата секогаш средена седа коса, во младешките години неговата фризура беше сосема поинаква, во склад со тогашните трендови.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Photoportraits (@photoportraits) on

А оттогаш до денес драстично е променет и неговиот моден стил. Додека во споменатите децении од минатиот век повеќе преферираше „гранџ“ стил на облекување, со фармерки и кожени јакни, денес елеганцијата и отменоста се негов препознатлив заштитен знак.

А еве и една фотка од Клуни од ’70-те години, кога уште бил момче.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Rene’ Miceli (@hairsprayrene) on